Péče o náramky, vymezení pojmů a jejich vysvětleníPéče o výrobky Sparkly, vymezení pojmů a jejich vysvětlení

Chcete-li, aby Váš náramek vydržel dlouho krásný a dělal Vám radost, je nutné dodržovat následující tipy a pravidla:

  1. Chraňte náramky před stykem s vodou, aby nedošlo k jejich poškození a znehodnocení komponentů. Sundejte si je vždy před mytím nádobí, sprchováním, saunováním anebo koupáním a to jak ve vaně, tak v bazénu či moři (chlór, sůl a koupelové oleje je výrazně znehodnocují). Také nenoste šperky do prostředí s výskytem síry a jodu – minerální prameny a lázně.
  2. Zamezte styku s kosmetikou. Matné korálky (minerální i skleněné) mají tendenci po použití krémů na ruce i jiných kosmetických přípravků měnit své vlastnosti (barva, začínají se lesknout atd.) Jakákoliv kosmetika (pleťové a tělové krémy, oleje, líčidla, laky na vlasy, parfémy atd.) působí na Váš šperk nepříznivě. Chemické látky, které jsou v kosmetice obsažené, mohou narušit a poškodit povrchovou úpravu a tím zkrátit životnosti Vašich šperků.
  3. Nenoste šperky na spaní, při sportování ani při fyzické námaze, např. při úklidových pracích a také v prašném prostředí. Zejména bižuterie je křehká a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít. Chraňte své náramky před tvrdými předměty, aby nedošlo k mechanickému či povrchovému poškození.
  4. Každý šperk Sparkly je navlečený na kvalitní a odolné lanko. Lanko je pevné, neznamená to však, že by se měla zkoušet jeho odolnost a natahovat jej na maximum. Je také zcela běžné, že se častým roztahováním po čase lehce natáhne.
  5. Správně šperky ukládejte. V nejlepším případě je uchovávejte v suchu a temnu, například ve šperkovnicích tak, aby se vzájemně nezamotávaly či neodřely a neměnily svoji barvu. Náramky je ideální ukládat jednotlivě do krabiček, speciální sáčků, přihrádek apod. Hlavně stříbrné a postříbřené ozdoby mohou na přímém slunci při delším působení zežloutnout nebo černat. Bohužel vlivem vnějšího prostředí dochází na těchto předmětech k povrchovým změnám – oxidaci povrchu (černání). Šperky s krystaly ukládejte do měkkého pouzdra nebo krabičky s molitanem, aby nedošlo k poškrabání. K uchování původního lesku krystalů je čas od času vyleštěte měkkou látkou, která nepouští vlákna.
  6. Kameny a kovy by měly být vždy jen otřeny jemným hadříkem, nikdy ne pod vodou.
    Důležité upozornění: výrobci zásadně nedoporučují své šperky s kamínky umývat vodou, jelikož hrozí jejich vypadnutí vlivem vniknutí vody pod kamínek. Tím se naruší struktura materiálu a lepidla, jež kamínek drží na místě. Nikdy neošetřujte šperky pomocí agresivních čističů! U šperků z obecného kovu se případné skvrny, které se objeví vlivem potu, mohou odstranit velmi jemně vlhkým hadříkem a třením. U stříbrných šperků je možné zakoupit roztok na čištění stříbra. Dbejte ovšem také na to, zda je ve šperku také přírodní kámen, perla apod., které tuto chemii nesnesou a mohou pak změnit povrch či barvu. Po koupeli v čistícím roztoku je nutno vždy ozdobu opláchnout čistou vlažnou vodou, dokonale osušit a pečlivě přeleštit flanelovým hadříkem. Druhou variantou jsou čistící utěrky či houbičky, které nejsou tak agresivní jako roztok, ale na druhou stranu s nimi nelze dosáhnout tak vysokého efektu, jelikož se nedostanete zcela všude.


Upozornění: 
U některých osob, které jsou nemocné nebo užívají určité léky ve větším množství anebo mají agresivnější pot, může dojít k narušení materiálu a změně vzhledu kovových dílů.

Vymezení pojmů a jejich vysvětlení:

Použité fotografie produktů: fotografie produktů jsou majetkem firmy Web-service Miloš Knespl a jsou pouze ilustrativní, jelikož se v převážné většině jedná o přírodní materiály, které mohou mít lehce jiný tvar, strukturu, případně zbarvení, které nelze ovlivnit.

Praskaný křišťál: jednotlivé kuličky praskaného křišťálu jsou mechanicky napraskané, jsou tedy náchylnější na rozbití. Doporučujeme tedy větší opatrnost při jejich nošení, náhodný úder do tvrdšího materiálu může způsobit jejich roztříštění.  

Drůzový matný achát: jednotlivé kuličky drůzového matného achátu jsou nepravidelné, maji místy oděrky a krystalové žíly. Nejedná se o vadu, ale vlastnost a každý náramek z tohoto materiálu je jedinečný.

Shamballa korálky: jsou kuličky z polymerové hmoty, do které jsou vlepeny kamínky. Jakýkoliv styk s vodou může zapříčinit jejich vypadnutí. Chraňte tyto korálky před jakýmkoliv stykem s vodou.

Matné korálky: kuličky matných korálků mají zmatnělý povrch a jsou náchylnější k zašpinění. V případě používání kosmetických přípravků je do sebe absorbují a dochází tak k jejich tmavnutí a lesknutí, což je následně stav nevratný. Jsou určeny spíše k příležitostnému nošení. 

Povrchově dobarvované materiály: v případě, že jsou kuličky povrchově dobarvované, časem může dojít ke změnám barev vlivem potu a kosmetických přípravků, které tyto změny urychlí.

Bezpečnost: důrazně nedoporučujeme nošení výrobků při jakékoli manuální činnosti. Naše produkty nejsou hračky a nepatří do dětských rukou. Hrozí jejich poškození, v případě roztržení může dojít k polknutí malých kuliček dětmi (i když jsou lanka velice pružná, nezkoušejte je natahovat, mohou se následně začít třepit a zkrátí se jejich životnost, v případě většího natažení může dojít k jejich prasknutí). 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...