Péče o šperky z drahých kovů

Před začátkem používání produktů si důkladně přečtěte následující informace. Pokud budete o šperky správně pečovat mohou vám vydržet celou věčnost.

Stříbrné šperky:

Zboží zhotovené z Ag 925/1000, je zhotoveno z materiálu zpracovaného pro klenotnickou výrobu, dodaného firmou Safina a.s. nebo Soliter a.s., pro zlepšení odolnosti povrchu a náchylnosti k oxidaci je povrch zboží galvanicky upraven ryzím stříbrem (rhodioem). Šperk je třeba chránit proti mechanickému poškození, či oxidaci zapříčiněnou působením vnějších vlivů.

Doporučení:
Před sportem, namáhavou prací a na noc sundávat


Náhrdelníky s medailonkem a zirkonem: Stříbrný přívěsek je vyleštěn do dokonale hladkého a lesklého povrchu – je třeba dbát zvýšené opatrnosti na mechanické poškození a poškrábání materiálu. Náhrdelník na noc či sport sundávejte! Doporučujeme přívěsek se zirkonem nosit k medailonku příležitostně, jeho vybroušený povrch by mohl při každodenním nošení narušit povrchovou vrstvu rhodia.

Náramky s destičkou: Stříbrná destička je vyleštěna do dokonale hladkého a lesklého povrchu – je třeba dbát zvýšené opatrnosti na mechanické poškození a poškrábání materiálu. Náramek na noc či sport sundávejte!


Čištění: teplou vodou a jemnou textilií. Při větším znečištění využijte malé množství mýdla, po aplikaci šperk kompletně osušte.
Některé chemické čističce na šperky, kosmetika a parfémy, vyšší pH pokožky nebo slaná voda a chlór mohou mít vliv na životnost šperku. Při kontaktu s vysokými teplotami může dojít ke ztrátě původní barevnosti. Správně šperky ukládejte. V nejlepším případě je uchovávejte v suchu a temnu, například ve šperkovnicích tak, aby se vzájemně nezamotávaly či neodřely a neměnily svoji barvu. Šperky je ideální ukládat jednotlivě do krabiček, speciálních sáčků, přihrádek apod. Hlavně stříbrné a postříbřené ozdoby mohou na přímém slunci při delším působení zežloutnout nebo černat. Bohužel vlivem vnějšího prostředí dochází na předmětech ze stříbra k povrchovým změnám – oxidaci povrchu (černání). U stříbra to však není nezvratný jev a jeho původní lesk lze obnovit za pár vteřin. Zakupte si speciální roztok na čištění stříbra, do kterého dle návodu k použití stříbrný výrobek ponořte. POZOR, do roztoku ponořujte pouze celostříbrné výrobky! Šperky s krystaly ukládejte do měkkého pouzdra nebo krabičky s molitanem, aby nedošlo k poškrabání. K uchování původního lesku krystalů je čas od času vyleštěte měkkou látkou, která nepouští vlákna. Pro delší výdrž šperku doporučujeme vyhnout se nadměrnému pocení (sport) a kontaktu s vodou (koupel, sprcha). Při porušení těchto zásad není možno šperk reklamovat s důvodem opotřebení materiálu.

MOŽNOSTI REKLAMACE?
Reklamace se vztahuje pouze na vady způsobené výrobcem a nevztahuje se na poškození zapříčiněné nesprávným nebo nešetrným používáním a přirozeným opotřebováním. Dále se reklamace nevztahuje se na mechanické poškození (roztržení, opotřebení, rozbití, poškrábání, ošoupání povrchové vrstvy), popřípadě jiné mechanické poškození a viditelné chyby - závady způsobené neodborným zásahem.
V případě, že dojde k podráždění pokožky, nedoporučujeme šperk nadále nosit, z důvodu možnosti alergické reakce. Také u některých osob s agresivním potem, může šperk na povrchu zoxidovat. Ani jedna z těchto uvedených výjimečných nepříjemností však není chyba výrobku a proto jej není možné z těchto důvodů reklamovat.

Sledujte nás na Instagramu