Péče o šperky z drahých kovů

Před začátkem používání produktů si důkladně přečtěte následující informace. Pokud budete o šperky správně pečovat mohou vám vydržet celou věčnost.

Stříbrné šperky:

Zboží zhotovené z Ag 925/1000, je zhotoveno z materiálu zpracovaného pro klenotnickou výrobu, dodaného firmou Safina a.s. nebo Soliter a.s., pro zlepšení odolnosti povrchu a náchylnosti k oxidaci je povrch zboží galvanicky upraven ryzím stříbrem (rhodioem). Šperk je třeba chránit proti mechanickému poškození, či oxidaci zapříčiněnou působením vnějších vlivů.

Doporučení:
Před sportem, namáhavou prací a na noc sundávat


Náhrdelníky s medailonkem a zirkonem: Stříbrný přívěsek je vyleštěn do dokonale hladkého a lesklého povrchu – je třeba dbát zvýšené opatrnosti na mechanické poškození a poškrábání materiálu. Náhrdelník na noc či sport sundávejte! Doporučujeme přívěsek se zirkonem nosit k medailonku příležitostně, jeho vybroušený povrch by mohl při každodenním nošení narušit povrchovou vrstvu rhodia.

Náramky s destičkou: Stříbrná destička je vyleštěna do dokonale hladkého a lesklého povrchu – je třeba dbát zvýšené opatrnosti na mechanické poškození a poškrábání materiálu. Náramek na noc či sport sundávejte!


Čištění: teplou vodou a jemnou textilií. Při větším znečištění využijte malé množství mýdla, po aplikaci šperk kompletně osušte.
Některé chemické čističce na šperky, kosmetika a parfémy, vyšší pH pokožky nebo slaná voda a chlór mohou mít vliv na životnost šperku. Při kontaktu s vysokými teplotami může dojít ke ztrátě původní barevnosti. Správně šperky ukládejte. V nejlepším případě je uchovávejte v suchu a temnu, například ve šperkovnicích tak, aby se vzájemně nezamotávaly či neodřely a neměnily svoji barvu. Šperky je ideální ukládat jednotlivě do krabiček, speciálních sáčků, přihrádek apod. Hlavně stříbrné a postříbřené ozdoby mohou na přímém slunci při delším působení zežloutnout nebo černat. Bohužel vlivem vnějšího prostředí dochází na předmětech ze stříbra k povrchovým změnám – oxidaci povrchu (černání). U stříbra to však není nezvratný jev a jeho původní lesk lze obnovit za pár vteřin. Zakupte si speciální roztok na čištění stříbra, do kterého dle návodu k použití stříbrný výrobek ponořte. POZOR, do roztoku ponořujte pouze celostříbrné výrobky! Šperky s krystaly ukládejte do měkkého pouzdra nebo krabičky s molitanem, aby nedošlo k poškrabání. K uchování původního lesku krystalů je čas od času vyleštěte měkkou látkou, která nepouští vlákna. Pro delší výdrž šperku doporučujeme vyhnout se nadměrnému pocení (sport) a kontaktu s vodou (koupel, sprcha). Při porušení těchto zásad není možno šperk reklamovat s důvodem opotřebení materiálu.

MOŽNOSTI REKLAMACE?
Reklamace se vztahuje pouze na vady způsobené výrobcem a nevztahuje se na poškození zapříčiněné nesprávným nebo nešetrným používáním a přirozeným opotřebováním. Dále se reklamace nevztahuje se na mechanické poškození (roztržení, opotřebení, rozbití, poškrábání, ošoupání povrchové vrstvy), popřípadě jiné mechanické poškození a viditelné chyby - závady způsobené neodborným zásahem.
V případě, že dojde k podráždění pokožky, nedoporučujeme šperk nadále nosit, z důvodu možnosti alergické reakce. Také u některých osob s agresivním potem, může šperk na povrchu zoxidovat. Ani jedna z těchto uvedených výjimečných nepříjemností však není chyba výrobku a proto jej není možné z těchto důvodů reklamovat.

Sledujte nás na Instagramu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení