Jak vybrat správnou velikost šperku?Jak zjistit správnou velikost prstenu?
To je jedna z nejčastějších otázek. Prsten správné velikosti by vám měl lehce hrnout kůži při navlékání přes větší kloub prsteníčku. Prsten by měl jít nasunout hůře přes kloub, tahem, nikoli pod tlakem, ale vzadu na prstu by měl být tak akorát, aby ani netlačil ani nepadal.

Průměr prstu se může během dne mírně měnit v závislosti na tom, co jste právě dělali. Během dne prsty natékají a také v horkých letních dnech nabývají na objemu, proto se doporučuje měřit velikost spíše v odpoledních hodinách, aby vás prsten příliš netlačil. Nejpřesněji vaši velikost prstenu změříte při pokojové teplotě, když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

Většinou platí, že u praváků bývají prsty na pravé ruce tlustší a na levé tenčí a je nutné s tím počítat.

Jak změřit obvod prstu?

A) Odborně – zlatnictví
Měřící kroužky – pomocí měřících kroužků zjistíte naprosto přesnou velikost vašeho prstu. Tuto variantu vám vřele doporučujeme. Můžete zajít do nejbližšího zlatnictví a poprosit, zda by vám změřili velikost prstu. Měřící trn – ve zlatnictví vám změří přinesený prsten, který vám sedne, pomocí měřícího trnu. Na něj se prstýnek navlékne a na stupnici se odečte velikost prstenu.

B) Laicky – existují způsoby, jak si můžete změřit prsteny sami v pohodlí svého domova.
Provázek – nejjednodušší metodou zjištění velikosti prstenu je omotání prstu provázkem, na který fixem uděláte značku a výslednou délku změříte. Tato metoda zjištění velikosti prstenu má jedno úskalí – nezapomeňte, že kloub prstu je obvykle širší než samotný prst. Proto musíte už při měření počítat s tím, že budete prsten také navlékat.

Pozor: Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený. Rozmyslete si dobře, na kterém prstě budete prsten nosit. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku! U širších a masivních prstenů (šíře cca 6 mm a více nebo robustní tvar) objednejte o jedno číslo větší velikost. Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti. Měřící proužek – měřící proužek je v podstatě vylepšený provázek. Papírový proužek s vytištěnými milimetry si vystřihněte a omotejte kolem prstu. Velikost prstenu ihned uvidíte.

Proužek nesmí být na prstě příliš utažen, ale ani příliš volný. Nezapomeňte také na to, že prsten musí být větší než kloub na prstu, aby šel nasadit.
Změření některého z vašich prstýnků – pokud chcete prsten vybrat jako překvapení, je dalším způsobem určení velikosti jeho změření pomocí papírového proužku nebo jeho obkreslení na papír a následné změření.

Bohužel u žádného z těchto způsobů měření nelze garantovat, že zvolená velikost bude zcela správná.

59B4BDC6-A2DE-43D7-9AED-36C653DBB159 

Jak změřit správnou velikost u náramku? Jak změřit obvod zápěstí?

Stejně jako při výběru oblečení a bot, je důležité zvolit správnou velikosti i u náramků. Šperk by měl být vaší přirozenou součástí, neměl by proto svého nositele nijak škrtit nebo obtěžovat. Správně zvolenou velikostí náramku prodloužíte i jeho životnost a funkčnost. Náramek by neměl stahovat vaše zápěstí nebo omezovat pohyb, zároveň by neměl svému majiteli padat z ruky.

A) Změřte obvod svého zápěstí krejčovským metrem, který příliš neutahujte. Pokud nemáte krejčovský metr k dispozici, jednoduše použijte kousek provázku nebo proužek papíru, který následně změříte pravítkem. Dále vyberte naměřenou velikost vašeho zápěstí z naší nabídky velikostí a my náramek zhotovíme tak, aby vám dokonale padl, počítejte s tím, že standardně přidáváme na délku k vámi zvolené velikosti přibližně 1-1,5 cm, aby vám náramek nebyl příliš těsný.

V případě, že si nejste jistí, jakou velikost správně zvolit neváhejte nás kontaktovat emailem na info@e-naramky.cz - rádi vám poradíme a upravíme velikost podle vašich požadavků přímo na míru.

Velikost zápěstí

 

  • Každý náramek připravujeme až na základě konkrétní objednávky přímo na míru jeho budoucímu nositeli. Dbáme na precizní zpracování každého šperku. Pokud u nás nenajdete, co hledáte, rádi zhotovíme originální a jedinečný náramek přesně podle vašich požadavků.

Sledujte nás na Instagramu