Perla, nejtypičtější symbol pro ženu

Perla, nejtypičtější symbol pro ženu

Perla je nejtypičtější symbol pro ženu a je také symbolem plodnosti. Věděli jste, že darované perly přináší obdarované osobě štěstí? Od pradávna jsou perly velmi ceněné. Sloužily nejen na ozdobu, ale také jako platidlo. V poslední době jsou vhodnou alternativní investicí stejně jako diamanty nebo zlato.

Význam perly

Perla nebyla a není jen "finanční prostředek" nebo symbol majetnosti. Od pradávna má magickou sílu. Naši předci věřili, že perly umožňují propojení duchovního a materiálního světa. Perly pomáhají při reprodukčních problémech, při nemocích kůže, žlučníku, při vyhoření nebo proti stresu. Jsou skvělé také při problémech s nadýmáním.

Druhy perel

Jsou dva základní druhy perel - mořské a sladkovodní. Mořské přírodní perly jsou nejcennější. Vznikají díky vlastní obraně ústřice, když se do ní dostane cizí tělísko, nejčastěji například zrnko písku, začne vylučovat perleťovou hmotu (uhličitan vápenatý), která se ukládá ve vrstvách. Přírodní perly jsou velmi vzácné a odráží se to na jejich ceně.

 Perly z chovů

Většina perel na špercích pochází z chovů. Tyto perly vznikají stejně jako ty přírodní, celý proces je stejný, jen na začátku je cizí těleso do ústřice umístěno úmyslně. Taková perla pak "roste" v ústřici od jednoho roku až po několik let. Největšími producenty perel z chovů je Čína, Tahiti, Austrálie, Indonésie, Japonsko a Vietnam.

Sladkovodní perly

Sladkovodní perly vznikají v perlorodce říční, což je druh sladkovodního mlže. Stejně jako u mořských perel z chovu se i ve sladkých vodách chovají na farmách a jsou do nich umísťovány úmyslně cizí tělíska. Nejsou tak cenné jako ty mořské, jelikož jsou malé a v jedné perlorodce říční může růst na rozdíl od mořských ústřic i třeba až 20 perel současně.

Perly Swarovski

Perly Swarovski vznikají vybroušením křišťálových kamenů stejné značky (Swarovski elements) a speciálním voskováním. Nejsou přírodním produktem. Jsou ale úžasné díky svým nádherným barevným tónům a vysokému lesku. Vzhledem si nezadají s pravými perlami. A navíc jsou odolnější než pravé perly.


Perly a znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu: Rak, Váhy, Kozoroh, Ryby

Jak pečovat o perly?

  • vyvarujte se kontaktu s čistícími prostředky a dalšími chemickými látkami (včetně parfémů, laků na vlasy apod.).
  • nenoste perly při namáhavé práci, kdy hrozí mechanické poškození.
  • nevystavujte perly dlouhodobě přímému slunci, mohli by ztratit svůj lesk.
  • nedoporučujeme perly kombinovat s jiným například zlatým šperkem.
  • není vhodné umístit perly do uzavřené šperkovnice.
  • perly stačí lehce otřít vlhkým hadříkem.

Sledujte nás na Instagramu